WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.03.2018W Gliwicach znów będzie kolorowo!

 
Małymi krokami zbliża się wiosna, a to oznacza, że Gliwice znów zakwitną. Miejski Zarząd Usług Komunalnych przymierza się do posadzenia 170 tys. kwiatów jednorocznych i ponad tysiąca drzew.
 
Wiosną kwiaty zostaną posadzone na skwerach i zieleńcach, roślinność pojawi się też na przestrzennych rzeźbach, które zdobią gliwickie dzielnice. Po zakwitnięciu kolorem i zapachem będą nas zachwycać begonie, aksamitki, pelargonie, niecierpki, supertunie, kalibrachoy, tulipany, przebiśniegi, narcyzy i krokusy.
 
– W ciągu roku zazwyczaj odbywają się trzy główne akcje sadzenia roślin: wiosenna, letnia i jesienna. Przełom marca i kwietnia to czas sadzenia bratków i pierwiosnków. Znajdą się one między innymi na ozdobnych pisankach, które tuż przed Wielkanocą pojawią się przy ul. Dworcowej. Następnie obsadzane będą kolejno pozostałe kwietniki rozmieszczone w różnych częściach Gliwic. Kolorowe rośliny będą zdobić miasto od wiosny aż do późnej jesieni – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.  
 
Wstępny koszt tegorocznych nasadzeń szacuje się na ok. 190 tys. zł.
 
Jesienią powitamy nowe drzewa – MZUK posadzi ponad tysiąc klonów, dębów, buków, grabów, jodeł i lip. Nowe nasadzenia obejmą Łabędy, Kopernika, Obrońców Pokoju. Sośnicę, Śródmieście, Sikornik i Bojków. Ale to dopiero za kilka miesięcy. Tymczasem pierwszych kolorowych akcentów w przededniu wiosny możemy wypatrywać przy ul. Dworcowej – za kilka tygodni pojawią się tam kolorowe kwietne pisanki.
 
 
Fot. UM Gliwice
źródło: www.gliwice.eu