WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

14.11.2018"Szczepimy bo myślimy". W Bielsku rusza zbiórka podpisów

Okręgowa Rada Lekarska Beskidzkiej Izby Lekarskiej popiera Obywatelską Inicjatywę Ustawodawczą „Szczepimy, bo myślimy”. Autorami projektu ustawy „O zmianie ustawy Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw” są Robert Wagner i Marcin Kostka z Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. W Bielsku-Białej rusza akcja zbierania podpisów.

 

Mając na uwadze wzrost zachorowań na choroby zakaźne m.in. na odrę i gruźlicę, a także coraz intensywniejsze działania ruchów antyszczepionkowych, co przekłada się na rosnący odsetek nieszczepionych dzieci, środowiska lekarskie przygotowały projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw. Projekt zmian w prawie, który zmierza do uzależnienia przyjęcia dziecka do żłobka i przedszkola od wykonanych szczepień obowiązkowych został przygotowany w ramach inicjatywy obywatelskiej „Szczepimy bo myślimy”. Aby projekt mógł trafić pod obrady Sejmu musi go poprzeć 100 000 osób. W tym celu Okręgowe Izby Lekarskie na terenie całego kraju włączyły się w akcję zbierania podpisów pod projektem zmian, który powstał pod auspicjami Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.

Również Beskidzka Izba Lekarska aktywnie włączyła się w te działania - w najbliższy czwartek, 15 listopada, na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej.

Już nie raz przekonałem się o rozsądku bielszczan i mam nadzieję, że tym razem także licznie wesprą Projekt Obywatelski, dzięki któremu nasze dzieci będą bezpieczniejsze wobec chorób zakaźnych” - mówi Klaudiusz Komor Prezes Beskidzkiej Izby Lekarskiej – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: kos_DWA%20Szczepimy%20%20-%20%2028%20sek.mp3

 

W godzinach od 11 do 16 stanie namiot, w którym wolontariusze oraz młodzi lekarze członkowie Beskidzkiej Izby Lekarskiej będą zbierać podpisy pod projektem Ustawy, która następnie trafi do Sejmu. Osoby zainteresowane tematem będą mogły zasięgnąć informacji na temat szczepień. Cały czas można również składać podpisy pod projektem w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej przy ulicy Krasińskiego 28 w Bielsku-Białej w godzinach jej pracy (8-16).

 

 

Źródło: Beskidzka Izba Lekarska w Bielsku-Białej