WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

30.07.2018Kończy się głosowanie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Co proponują GLIWICE?

26 propozycji z 18 gmin woj. śląskiego bierze udział w tegorocznej edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Gliwice zgłosiły do konkursu dwa obiekty. Głosowanie trwa do 31 lipca!

Arena Gliwice, jedna z najnowocześniejszych i największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce oraz arena lekkoatletyczna przy ul. Syriusza 30 walczą o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego 2018 oraz Nagrodę Internautów w tym konkursie. Głosowanie online potrwa do końca miesiąca.
- Nie tylko wydarzenia, które dzieją się w Arenie Gliwice są interesujące, ale do państwa dyspozycji jest również cały plac wokół areny – wszystkie tereny zewnętrzne. Tego jest aż 10 hektarów, także zapraszamy: rowery, rolki, pikniki rodzinne. Można miło spędzić czas - powiedziała nam Patrycja Sopalska z Areny Gliwice. 
 
Plik dźwiękowy: pati.mp3
 
Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć GŁOSAMI gliwickie obiekty, mogą to zrobić TUTAJ. Głosowanie polega na przyznaniu punktów (3, 2 i 1) łącznie trzem wybranym inwestycjom.
 
Najpopularniejsza realizacja wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.
Do tegorocznej, 19. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego zgłoszono 26 realizacji, które znajdują się na terenie 18 gmin województwa. 17 realizacji zostało zgłoszonych przez gminy, natomiast 9 zgłoszeń dokonały inne podmioty (inwestorzy i projektanci).
 
Większość realizacji ma charakter rekreacyjno-sportowy z elementami edukacyjnymi, sprzyjając wypoczynkowi, aktywności rodzinnej i integracji społecznej. W konkursie o tytuł "najlepszych" stanęły zarówno nowe inwestycje, jak i obiekty zmodernizowane.
 
We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Zajmie się ono nominacjami, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Wyniki plebiscytu publiczności nie mają wpływu na werdykt jury. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej w ramach Forum Przestrzeni, 17 października br.
 
źródło, foto: www.gliwice.eu