WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

07.11.2018Z Gliwic na lotnisko Pyrzowice. Niedługo ruszą autobusy

13 listopada zostaną uruchomione Metropolitalne Linie Lotniskowe. Do lotniska w Pyrzowicach dojedziemy autobusem bezpośrednio z Placu Piastów. Koszt biletu to 14 zł.

Autobusy na lotnisko pojadą czterema liniami (AP1, AP2, AP3, AP4), startując z Gliwic, Katowic oraz z Tychów. Będą dowozić pasażerów pod terminal A, a przystanek obsługujący linie powrotne zlokalizowany będzie przy wyjściu z terminala C.

Linia AP1 rozpocznie trasę na Placu Piastów. Będzie kursować od godziny drugiej w nocy do dwudziestej trzeciej co około godzinę, natomiast w pozostałym czasie (czyli od godziny dwudziestej trzeciej do drugiej w nocy) - co około półtorej godziny. Trasa wiedzie przez Zabrze, Bytom i Piekary Śląskie, aż do portu lotniczego. Jej długość wynosi 47 kilometrów, a czas przejazdu około godziny.

Linie z Katowic będą odjeżdżać pomiędzy piątą rano a dwudziestą pierwszą naprzemiennie, ze wspólną częstotliwością wynoszącą pół godziny (linia AP2 - od piątej rano do około dwudziestej drugiej, a linia AP3 - od trzeciej rano do dwudziestej drugiej, co godzinę).

Czwarta linia, łącząca Tychy z Katowicami, jeździć będzie wyłącznie w godzinach nocnych (między północą a piątą rano; kursuje w tym czasie średnio raz na godzinę) i będzie skomunikowana z autobusem AP3, co umożliwia pasażerom dojazd z Tychów do Portu Lotniczego w Pyrzowicach i odwrotnie.

Do przejazdu liniami lotniskowymi uprawniają  następujące bilety:

  • bilet 24-godzinny Lotnisko – uprawniający do przejazdów wszystkimi liniami komunikacji miejskiej, w tym dodatkowo liniami ekspresowymi na lotnisko (normalny – 14 zł, ulgowy – 7 zł);
  • bilet 30-dniowy (SC/ATT Lotnisko) – uprawniający do przejazdów wszystkimi liniami komunikacji miejskiej na terenie miast metropolii oraz liniami na lotnisko (normalny – 180 zł, ulgowy – 90 zł);
  • bilet 90-dniowy (SC/ATT Lotnisko) - uprawniający do przejazdów wszystkimi liniami komunikacji miejskiej na terenie miast metropolii oraz liniami na lotnisko (normalny – 440 zł, ulgowy – 220 zł).

Uwaga! Do przejazdu liniami lotniskowymi nie uprawniają bilety jednorazowe strefowo-czasowe, bilety w taryfie odległościowej oraz bilety okresowe - 7-, 30- i 90-dniowe.