Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

27.11.2018Gliwicki kickbokser na europejskim podium!

Szymon Wąs, zawodnik Najemnika Gliwice, zajął 3. miejsce na Mistrzostwach Europy WAKO w kickboxingu, które odbyły się w słoweńskim Mariborze.

Reprezentacja Polski, która brała udział w Mistrzostwach Europy liczyła 29 osób. Wśród nich swojego reprezentanta miały Gliwice. Kickbokser Szymon Wąs, na co dzień jest zawodnikiem klubu Najemnik. W Mariborze startował w formacji full contact, w której dozwolone są wszystkie techniki nożne i bokserskie powyżej pasa. Ostatecznie, po przegranej walce z zeszłorocznym mistrzem świata, uplasował się na 3. miejscu zdobywając brązowy medal.

3. pozycji w klasyfikacji generalnej zajął również cały polski zespół walczący w odmianie full contact. Lepsi od biało-czerwonych byli tylko reprezentanci Rosji i Turcji.

Łącznie polska reprezentacja zdobyła na Mistrzostwach Europy 16 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 11 brązowych.