WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

24.12.2018Skoczów: No,to KAPLICA... Pierwszy Skoczowski Bieg Ekumeniczny tuż tuż


Warto wstać od świątecznego stołu i zrzucając zbędne kilogramy, wspomóc niezamożne dzieci i spotkać się z sąsiadami – przekonuje ksiądz Marcin Ratka-Matejko z parafii ewangelicko-augsburskiej w Skoczowie. Pierwszy Skoczowski Bieg Ekumeniczny rozpocznie się 29 kwietnia grudnia w sobotę o 12:00. Miłośnicy biegania marszów nordic walking i spacerów z całymi rodzinami przejdą jedną z czterech tras wytyczonych wokół Kaplicówki.

Kategorie:
Open: 8 km.
Nordic walking: 6 km.
Rodzinna (bieg lub spacer) 2 km.

Na najtrudniejszej, 8-kilometrowej trasie biegowej profesjonalny pomiar czasu uczestnikom zapewnią montowane do sznurowadeł buta czujniki GPS. Bezpieczeństwo na trasach - kilkunastu wolontariuszy, służba medyczna Joannitów oraz strażacy-ochotnicy, którzy po biegu zapraszają na gorącą zupę i herbatę i poczęstunek – mówi ksiądz Marcin Ratka-Matejko z parafii ewangelicko-augsburskiej w Skoczowie:

 

Plik dźwiękowy: www%20bieg%20skoczow.mp3

 

Bieg współorganizuje parafia ewangelicka i katolicka w Skoczowie pod patronatem burmistrza miasta. Rejestracja uczestników przez internet oraz w dniu zawodów od godziny 10:30. Start i meta pod kościołem ewangelickim Skoczowie.

Źródło: skoczow.luteranie.pl