WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

20.11.2018Nowy rezonans i znacznie szybsza diagnostyka w gliwickim szpitalu VITOMED

 
W szpitalu Vito-Med przy ul. Radiowej otwarto nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego. Zainstalowane tam urządzenie zapewnia pacjentom wysoki komfort badania. Diagności mogą liczyć na doskonałą przejrzystość i spójność uzyskiwanego obrazu.
 
Zaprezentowany oficjalnie w poniedziałek aparat SIGNA™ Explorer firmy GE Healthcare wykorzystuje nową technologię obrazowania, łącząc postępy w dziedzinie rezonansu magnetycznego z zaawansowaną inżynierią. Jego uruchomienie przez spółkę Voxel to milowy krok w rozwoju i funkcjonowaniu szpitala Vito-Med, w którego strukturach działa jedyny w powiecie gliwickim oddział neurologiczny i pododdział udarowy.
 
– Do tej pory pacjenci, którzy wymagali diagnostyki z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego musieli być przewożeni na badania do różnych ośrodków – przypomniała podczas otwarcia pracowni rezonansu magnetycznego Joanna Krukowska, prezes zarządu spółki Vito-Med. – Teraz tak potrzebny, supernowoczesny sprzęt jest na miejscu. Chorzy z oddziału neurologii i pododdziału udarowego będą mogli szybciej trafić na specjalistyczne badanie. To nie tylko usprawni pracę kadry medycznej, ale również wpłynie na bezpieczeństwo i komfort pacjentów przyjmowanych do naszego szpitala – podkreślała Joanna Krukowska.
 
Dzięki nowatorskim aplikacjom, opracowanym z myślą o z minimalizowaniu czasu trwania badania i poprawie jakości obrazu, a także automatycznemu doborowi cewek, urządzenie SIGNA™ Explorer zapewnia zupełnie nowy poziom komfortu podczas badania rezonansowego. Dodatkowo konstrukcja aparatu umożliwia automatyzację tzw. protokołów pacjenta, co pozwala skrócić czas badania i zwiększyć liczbę pacjentów diagnozowanych w ciągu jednego dnia.
(źródło: gliwice.eu)