WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.09.2018Bokserski wrzesień w Gliwicach. Przygotujcie się na grzmoty!

 
Aż 2 turnieje bokserskie szykują się w Gliwicach we wrześniu. Najpierw na ringu zobaczymy kobiecą reprezentację Polski, a następnie pięściarki z kilkunastu krajów, które walczyć będą o tytuł mistrzowski.
 
W Gliwicach na zgrupowaniu przebywa reprezentacja Polski. Pod wodzą nowego trenera, Karoliny Michalczuk, zawodniczki przygotowują się do Mistrzostw Świata, które w listopadzie odbędą się w New Delhi w Indiach. Treningi odbywają się w hali sportowej przy ulicy Kozielskiej. 8 września, ostatniego dnia zgrupowania, zaplanowano turniej dwóch reprezentacji. Na ringu, podczas turnieju towarzyskiego, Polki zmierzą się z reprezentacją Francji.
 
Wizyta polskich bokserek, to tak naprawdę zapowiedź emocji sportowych, które szykują się we wrześniu w Gliwicach. Zaraz po ich wyjeździe rozpoczną się Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w boksie. Będzie to już 13. edycja tej prestiżowej imprezy, która ściąga do miasta znakomite pieściarki. W tym roku odnotowana zostanie rekordowa frekwencja, ponieważ już zarejestrowało się ponad 200 zawodniczek, z czego 120 zagranicznych. Na ringu będzie można zobaczyć bokserki m.in. z: Kanady, Francji, Indii, Serbii, Niemiec, Rosji czy Somalii. Pośród polskich reprezentantek wystąpi także gliwicka delegacja. O tytuł będą walczyć Maria i Barbara Grabowskie oraz Karolina i Paulina Pawłowski. Nie zabraknie również aktualnej mistrzyni Polski – Alexy Kubicki, reprezentującej Gliwicki Uczniowski Klub Sportowy CARBO.
 
Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w boskie rozpoczną się 9 września i potrwają prawie tydzień. Walki eliminacyjne rozpoczną się w poniedziałek na hali widowiskowo – sportowej przy ul. Jasnej 31. Najważniejsze spotkania rozgrywać się będą od czwartku. Wtedy to rozpoczną się walki ćwierćfinałowe, a dzień później – półfinały. W sobotę, 15 września, zaplanowano finał mistrzostw. Panie spotkają się na ringu o godzinie 18.00.
 
Mistrzostwa dofinansowane są z budżetu Miasta Gliwice. 
 
źródło: gliwice.eu // fot. UM Gliwice