WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

08.01.2018Nie bądźmy obojętni! Reagujmy!

Nie przechodźmy obojętnie obok na przykład osoby śpiącej wieczorem na ławce. Może to być osoba, która potrzebuje naszej pomocy. 
Zwłaszcza w okresie zimowym osoby bezdomne są szczególnie narażone. Tylko w Gliwicach kontrolowanych jest około 50 miejsc. Strażnicy miejscy odwiedzając takie miejsca sprawdzają czy wszystko jest w porządku i czy komuś czegoś nie brakuje. Do tej pory przeprowadzono ponad 130 takich kontroli. Niestety doszło w tym roku już do jednego tragicznego zdarzenia. Podczas jednego z patrolu przeprowadzonego przy ulicy Traugutta, funkcjonariusze pod rampą zauważyli leżącego mężczyznę, który nie dawał żadnych oznak życia. Po dokonaniu oględzin przez odpowiednie służby, wezwane na miejsce, stwierdzono zgon mężczyzny. 
Osoby bezdomne często nie chcą skorzystać z oferowanej im pomocy i na własną rękę próbują przetrwać ten trudny czas. W Gliwicach jednak mogą skorzystać z noclegowni, która jest czynna codziennie od 19 do 7 rano. Od 1 stycznia działa również przy ulicy Składowej nowa całodobowa ogrzewalnia. W Ośrodku Pomocy Społecznej mogą liczyć również na ciepłe posiłki. Wydawane są aż w 5 punktach na terenie całego miasta. 

foto: Straż Miejska w Gliwicach