WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

26.04.2018Narodziły się młode! Ustroński Park Leśnych Niespodzianek zaprasza.

 

Przyroda obudziła się już do życia. Miejscem gdzie można wręcz ją dotknąć jest Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu który dla odwiedzających otwiera nowy sezon z nowymi lokatorami. 
W tym roku pierwszych zwiedzających wypatrują młode pisklaki, warchlaki i jelonki, które właśnie przyszły na świat. Zwierzęta przebywające w ustrońskim Parku nie boją się ludzi i swobodnie się rozmnażają. Odwiedzających Leśny Park Niespodzianek w czasie długiego weekendu po raz pierwszy przywitają małe muflony i warchlaki dzików, których pojawienie się na świecie oznacza definitywnie koniec zimy. Początkiem kwietnia wykluły się tutaj również dwa puszczyki uralskie – w tej chwili jeszcze nieopierzone pisklaki oglądają świat z gniazda na wolierze. jak podkreślają pracownicy i dyrekcja parku rozmnażanie się w niewoli to rzadkość i Dobrze świadczy o warunkach stworzonych egzotycznym zwierzętom w parku pod Równicą, gdzie co roku przychodzi to na świat kilkanaście młodych jeleniowatych, żubrów i ptaków drapieżnych.
Dotykanie karmienie żywych zwierząt i podpatrywanie z bliska ich zwyczajów to dobry sposób na spędzenie długiego weekendu na wolnym powietrzu. Szczególnie atrakcyjny dla naszych milusińskich, którzy często pierwszy raz w życiu mogą pogłaskać i nakarmić swoich czworonogi rówieśników.

 

.  

Żródło: Park Leśnych Niespodzianek w Ustroniu

 

.