WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

23.07.2018B2Run Gliwice – sportowe święto śląskich pracowników. Przyłączysz się?

 
25 września w Arenie Gliwice odbędzie się pierwsza na Śląsku i druga w Polsce edycja wydarzenia z cyklu B2Run. To nietypowa impreza biegowa, a okazja do integracji pracowników firm z regionu w niecodziennych okolicznościach. 
 
Kiedy w Niemczech w najlepsze trwać będzie Oktoberfest, pracownicy śląskich korporacji również zasiądą przy szerokich stołach, by raczyć się złocistym trunkiem. Okazją do integracji firm z regionu będzie B2Run Gliwice – impreza integracyjno-sportowa, w której równie ważna jak sam bieg będzie możliwość wspólnej zabawy. Idea tego cyklu zrodziła się przed 14 laty w Niemczech, gdzie w tym roku udział w nim wzięło ponad 100 tys. osób.
- B2Run to nie kolejna impreza biegowa, a święto pracowników. Wydarzenie organizujemy w dniu powszednim, by urozmaicić uczestnikom ich czas pracy, a nie dokładać dodatkowe zajęcia w trakcie weekendu, który mogą spędzać z rodziną. W naszych wydarzeniach sam bieg jest zresztą tylko dodatkiem do integracji. W przeciwieństwie do innych tego typu imprez, uczestnicy po finiszu nie rozchodzą się do domów, a dopiero rozpoczynają wspólnie się bawić - wyjaśnia Marcin Herra z firmy EVolutio, organizującej B2Run w Polsce. 
 
Trasa biegu liczyć będzie około pięciu kilometrów, więc będzie możliwa do przebycia przez każdego. Wynik nie będzie wprawdzie najważniejszy, ale uczestnicy, którzy lubią rywalizację, będą mogli walczyć o miejsca na podium. Przewidziano też dodatkowe klasyfikacje dla najszybszych szefów czy mam, a także humorystyczną kategorię „Zdążyć przed deadlinem”, dzięki której specjalną premię otrzymają osoby, które dotrą na metę poniżej określonego minimum czasowego.
 
Zespołową rywalizację toczyć będą mogły również przedsiębiorstwa, które powalczą o tytuł Najszybszej Firmy Śląska. Osobne rankingi zostaną także utworzone dla przedstawicieli poszczególnych branż. 
 
Kiedy biegowe emocje opadną, wszyscy zasiądą przy firmowych stołach, by w gronie przyjaciół z pracy i znajomych z innych firm raczyć się złocistym trunkiem i smacznym poczęstunkiem. Imprezę umilać będzie znana postać sceny muzycznej – DJ Vibe. 
- Żeby wziąć udział w B2Run Gliwice, nie trzeba mieć w firmie zespołu biegowego czy grupy aktywnych pasjonatów tego rodzaju aktywności. To impreza dla wszystkich. Co więcej, wcale nie trzeba biec, by móc bawić się z kolegami z pracy. Każdy pakiet grupowy zawiera bowiem specjalne wejściówki dla kibiców, którzy mogą po prostu wspierać swoich przyjaciół i wraz z nimi biesiadować po finiszu - informuje Herra.  
 
Charakterystyczną cechą B2Run jest także organizacja imprezy w wyjątkowym miejscu. Zazwyczaj meta biegu zlokalizowana jest na największym i najbardziej rozpoznawalnym obiekcie sportowym w danym mieście. W Niemczech uczestnicy imprez tego cyklu finiszowali m.in. na Stadionie Olimpijskim w Monachium czy Veltins Arena w Gelsenkirchen, w Hiszpanii – na Estadio Mestalla w Walencji, a w jedynym dotychczas zorganizowanym wydarzeniu w Polsce – na Stadionie Energa Gdańsk. 
 
 
Pierwszy B2Run na Śląsku odbędzie się na terenie Areny Gliwice. To jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów w Polsce, mogący pomieścić ponad 17 000 widzów. To na jego płycie umiejscowiona będzie meta, a także miasteczko zawodów, gdzie odbywać się będzie integracyjna impreza po biegu. Jego trasa będzie z kolei wytyczona w bezpośrednim otoczeniu obiektu, w tym m.in. alejkami pobliskiego Parku im. Bolesława Chrobrego. 
 
O zgłoszenie startu swojej ekipy musi zadbać firma. Organizatorzy przygotowali szeroką gamę pakietów uczestnika, które odpowiadają potrzebom zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i małych, kilkuosobowych. W ich skład wchodzi nie tylko możliwość startu w biegu, udziału w imprezie integracyjnej po zakończeniu i skorzystania z cateringu, ale również efektownej ekspozycji loga pracodawcy w strefie integracji i oznaczenia swoich stołów czy dodatkowego masażu dla pracowników. 
Sprzedaż pakietów za pośrednictwem strony www.b2run.pl.
 
Fot. B2RUN Polska