WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.12.2018Skoczów: Młodzież ma głos

 


W sali „ Pod Pegazem” skoczowskiego Miejskiego Centrum Kultury odbyła się kolejna edycja Forum Uczniów Gminy Skoczów. To niecodzienna przestrzeń swobodnej wypowiedzi dla młodych – uczniowie szkół z całej gminy, bez ingerencji rodziców czy nauczycieli, biorą w krzyżowy ogień pytań dorosłych rozmówców i sami formułują wnioski z dyskusji - mówi wiceburmistrz Skoczowa Andrzej Bubnicki - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: kos_ForumMlo%20Skocz%20-%2025%20sek.mp3


Dzisiaj wspólnie szukali odpowiedzi na ważne pytania dotyczące umiejętnego rozwoju kompetencji kluczowych najzdolniejszych uczniów. Dyskusja ma pomagać nauczycielom i decydentom gminnych instytucji w wypracowaniu wiedzy na temat kierunków zajęć dodatkowych. Nie chodzi o zwyczajne korepetycje, ale o zbudowanie systemu tzw. tutoringu już na poziomie szkół podstawowych.

Seria spotkań powstała w ubiegłym roku szkolnym z inicjatywy zastępcy burmistrza Andrzeja Bubnickiego i burmistrza Mirosława Sitko. Realizowana jest przez gminnych wspomagaczy procesu nauczania: Joannę Kusy i Wojciecha Grzebielca. Kolejne spotkanie – w drugim semestrze.

 

Źródło: UM w Skoczowie