WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

17.12.2018Piast Gliwice bez punktów w Warszawie

 
Piast Gliwice wrócił z meczu w Warszawie bez punktów. Stołeczna Legia okazała się lepsza o 2 bramki. Zauważalny był brak kluczowych zawodników, ale gliwiczanie dali z siebie wszystko. Niestety, tym razem nie udało się wygrać.
 
W Warszawie zabrakło aż czterech zawodników z podstawowego składu, którzy przez zbyt dużą liczbę żółtych kartek musieli pauzować w tej kolejce. Na meczu nie zobaczyliśmy Mikkela Kirkeskova, Patryka Dziczka, Michala Papadopulosa i Joela Valencii. Jakby jeszcze tego było mało, na początku spotkania kontuzjowany został Tomasz Jodłowiec i już w 11. minucie zastąpił go Patryk Sokołowski.
 
Pomimo problemów gliwiczanie dotrzymywali kroku przeciwnikom. Legia potrzebowała aż 20 minut, żeby wypracować skuteczny atak na bramkę Piasta. Sandro Kulenović, sam na sam z gliwickim bramkarzem, posłał płaską piłkę prosto do siatki. 
 
–To był mecz, w którym było dużo walki, fauli, kartek i przerw po gwizdkach sędziego – mówił po spotkaniu obrońca gliwickiego Piasta, Aleksandar Sedlar.
 
Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 56. minucie w polu karnym Legii - zawodnik gospodarzy zagrał piłkę ręką. Po sprawdzeniu sytuacji przez VAR sędzia nie odgwizdał jednak rzutu karnego uznając, że nie było takiego zagrania. W 84. minucie Legia zdobyła drugiego gola.
 
– W drugiej połowie graliśmy lepiej niż w pierwszej, ale ogólnie – jako drużyna – daliśmy z siebie zbyt mało. Po prostu zapomnijmy o tym meczu i skupmy się na spotkaniu z Jagiellonią. Musimy zakończyć ten rok z trzema punktami w piątek – podsumował Sedlar.
 
Z drużyną z Białegostoku gliwiczanie zmierzą się przed własną publicznością. Spotkanie przy Okrzei 20 zostanie rozegrane 21 grudnia o godz. 18.00.
 
(źródło: gliwice.eu)