WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

27.09.2018Piast Gliwice wygrał pierwszy mecz w Pucharze Polski

 
Piast Gliwice wygrał pierwszy mecz eliminacyjny w Pucharze Polski. Na wyjeździe pokonał GKS Jastrzębie 2-1. Bardzo dobry debiut w drużynie zaliczył Ayong.
 
W środowym pucharowym spotkaniu gliwiczanie pokonali pierwszoligowca z Jastrzębia Zdrój. Bramki zdobyli Karsten Ayong oraz Denis Gojko, z kolei dla gospodarzy trafił Dawid Weis.
 
– Tak wyglądają mecze Pucharu Polski, kiedy drużyny Ekstraklasy przyjeżdżają do teoretycznie słabszych rywali. Jastrzębie zagrało dobre spotkanie. To była dla nas trudna przeprawa. Dobra skuteczność z pierwszej połowy sprawiła, że wygraliśmy – przyznał po meczu Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice.
 
W spotkaniu z Jastrzębiem swoje debiuty zaliczyli Karsten Ayong i Damian Byrtek. Pierwszy raz w tym sezonie w podstawowej jedenastce zagrali także Denis Gojko, Piotr Parzyszek, Tomasz Mokwa oraz Patryk Sokołowski. – Graliśmy w eksperymentalnym składzie. Po raz pierwszy zagrali razem z przodu Parzyszek i Ayong.
 
W pewnych momentach było widać brak płynności. Dopiero po wejściu Gerarda Badii mieliśmy dwie sytuacje, które mogły zamknąć mecz – dodał opiekun Niebiesko – Czerwonych.
 
Przeciwnika, z którym Piast Gliwice zagra w kolejnym meczu pucharowym, poznamy 28 września. Mecze zostaną rozegrane 30 i 31 października oraz 6, 7 i 8 listopada.
(źródło: gliwice.eu)