WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

21.05.2018Legia Warszawa mistrzem Polski. Górnik Zabrze w Europejskich Pucharach!

Górnik pokonał Wisłę 2:0 po bramkach Matuszka i Angulo. Wygrana zapewniła zabrzanom czwarte miejsce w tabeli i awans do europejskich pucharów.

Komplet kibiców na trybunach i wspaniała atmosfera, a w dodatku wspaniałe zwycięstwo. Piłkarze wyszli na rozgrzewkę w koszulkach „Mamy najlepszych kibiców w Polsce. Dziękujemy za wasze wsparcie”. I te wsparcie i doping poniosły piłkarzy do upragnionego zwycięstwa. Przed meczem szansę na puchary miała również Wisła, więc stawka meczu była bardzo wysoka.

Bohaterzy pierwszych trzech kwadransów? Niewątpliwie strzelec bramki Szymon Matuszek, asystujący po raz kolejny Rafał Kurzawa. Nie można zapomnieć o Pawle Bochniewiczu, który zablokował piłkę zmierzającą do bramki po akcji Imaza. Bramka dla Górnika padła w 31 minucie.  Żegnający się z Zabrzem Kurzawa dokładnie dośrodkował, a Szymon Matuszek głową nie dał szans Julianowi Cueście. Górnik miał szansę jeszcze w końcówce. Po Tomasz Cywka niefortunnie interweniował po groźnym dośrodkowaniu Liszki. Piłkarz Białej Gwiazdy o mało nie wpakował piłki do własnej bramki.

Początek drugiej połowy należał do Wisły. Wielkie brawa dla Tomka Loski za obronę w sytuacji sam na sam z Imazem. Później coraz groźniejsi byli zabrzanie. W boczną siatkę trafił Żurkowski. W 76. minucie po rzucie wolnym Kurzawy piłka wpadła do siatki, ale arbitrzy dopatrzyli się spalonego. Kropkę nad i postawił Angulo, któremu piłkę wyłożył Żurkowski. Hiszpan musiał tylko dopełnić formalności i to zrobił.

Po ostatnim gwizdku w Zabrzu zapanowała euforia. Górnik wraca do Europy po 24 latach! Ostatni mecz zabrzanie rozegrali z Admirą Wacker Wiedeń (27 września 1994 roku). Rok później wystąpili jeszcze w Pucharze Intertoto.

W Poznaniu, po przerwanym meczu, Komisja Ligii przyznała Legii Warszawa walkowera - tym samym warszawska drużyna po raz trzeci została mistrzem Polski. Do momentu przerwania meczu prowadziła z Lechem Poznań 2-0.
(źródło: gornikzabrze.pl)