WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

31.12.2018To ostatnie fajerwerki nad Bielskiem. Zdecydował "vox populi"

Dzisiaj po raz ostatni nad Bielskiem zabłysną fajerwerki.

W Bielsku-Białej od lat nie było plenerowej zabawy sylwestrowej. W zamian miasto organizowało pokaz fajerwerków na Placu Ratuszowym. Trwającą kilkanaście minut kanonadę oprotestowywali lokalni miłośnicy zwierząt i mieszkańcy okolic Placu. Prezydent miasta właśnie opublikował wyniki ankiety, w której bielszczanie w zdecydowanej większości powiedzieli NIE pokazom sztucznych ogni nad Bielskiem.

 

W ankiecie, udostępnionej na stronach urzędu miejskiego, od początku miesiąca wzięło udział 6800 mieszkańców bielska. Głosowanie zakończyło się wczoraj. Wyniki są miażdżące dla miłośników sztucznych ogni na placu Ratuszowym. 61 % głosujących domaga się od władz miasta, aby te zaprzestały organizowania pokazów pirotechnicznych w Bielsku. Nie tylko w Sylwestra, ale również w czasie Dni Bielska i innych plenerowych imprez organizowanych przez miasto. Prezydent Jarosław Klimaszewski komentując wynik tego bezprecedensowego, pierwszego w historii Bielska bezpośredniego głosowania mieszkańców nad projektem władz – podtrzymał swoją deklarację, że wyniki ankiety potraktuje jako wiążące.

 

Po raz pierwszy w historii Bielska-Białej prezydent miasta bezpośrednio zapytał mieszkańców o ich zdanie. Jarosław Klimaszewski zadeklarował stosowanie tej praktyki w przyszłych, istotnych i spornych dla bielszczan sprawach - posłuchajcie:


Plik dźwiękowy: fajerw%20na%20www%20klimasz.mp3

 

Źródło: UM w Bielsku-Białej