WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.06.2018Nowe kierunki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach

Uwaga przyszli studenci! Ruszyła rekrutacja na Politechnikę Śląską, jedną z najlepszych uczelni w kraju. PŚ ma w tym roku do zaoferowania ponad 50 kierunków, w tym aż 4 nowe.

Rekrutacja na studia na Politechnice Śląskiej, jak co roku, odbywa się elektronicznie poprzez stronę internetową www.rekrutacja.polsl.pl. W tegorocznej odsłonie wygląda ona inaczej i zawiera kilka nowych funkcji. Wśród nich jest chociażby kalkulator do obliczania wskaźnika rekrutacyjnego czy intuicyjna wyszukiwarka kierunków studiów.

Kandydaci na studia na Politechnikę Śląską mogą wybrać aż cztery kierunki studiów –podstawowy, na którym najbardziej im zależy oraz do trzech kierunków tzw. kolejnego wyboru.

Najpopularniejszymi kierunkami podczas ubiegłorocznej rekrutacji na studia były: informatyka, automatyka i robotyka, budownictwo, architektura oraz transport. W nowym roku akademickim otworzą się aż 4 nowe kierunki: budownictwo podziemne na Wydziale Budownictwa, fizyka techniczna w Instytucie Fizyki, gospodarka obiegu zamkniętego na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz gospodarka surowcami mineralnymi na Wydziale Górnictwa i Geologii.

Warto również zwrócić uwagę na studia dualne na kierunku mechanika i budowa maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym. Kierunek ten jest prowadzony wspólnie z Katowicką Specjalną Strefa Ekonomiczną, a jego studenci już od pierwszego roku studiów równolegle zdobywają wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie zawodowe w ramach płatnych staży w firmach z branży automotive.

Politechnika Śląska oferuje również bezpłatne studia w języku angielskim na 16 kierunkach studiów. To doskonała oferta dla tych, którzy planują w przyszłości pracować w międzynarodowych firmach.

Więcej informacji o ofercie gliwickiej uczelni znajduje się na stronie www.rekrutacja.polsl.pl.

 

Plik dźwiękowy: M_W_pawelczyk_kierunki.mp3

 

(źródło: gliwice.eu)