WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

01.06.2018IX Gliwicki Bieg Uliczny już w najbliższą niedzielę

 
3 czerwca wystartuje IX Gliwicki Bieg Uliczny. Trasa będzie miała 10 kilometrów i poprowadzi uczestników pod gliwicką Radiostację. W tym czasie kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
 
Tegoroczna trasa biegu prowadzić będzie z osiedla Kopernika do Radiostacji i z powrotem. Start biegu przewidziano na godzinę 9.30 z ulicy Perseusza. Uczestniczy przebiegną pod Radiostacje, gdzie czeka ich półmetek trasy, a następnie skierują się stronę mety usytuowanej na terenie Areny Lekkoatletycznej przy ZSO nr 8 przy ul. Syriusza 30. Podtrzymując coroczną tradycję, organizatorzy zaplanowali również bezpłatne biegi  na dystansach od 200m dla przedszkolaków do 2000 m dla młodzieży.
 
Uwaga kierowcy!
 
W związku z biegiem, 3 czerwca, w godzinach porannych będą utrudnienia w ruchu na osiedlu Kopernika oraz w okolicy Radiostacji. Ulice będą dostępne jedynie dla biegaczy. Na czas biegu zamknięte dla ruchu będą ulice: Perseusza, Pionierów, Myśliwska, Jałowcowa, Folwarczna, Bernardyńska, Grottgera, Lubliniecka i Michałowskiego. Każda z nich, po przebiegnięciu ostatnich zawodników, będzie sukcesywnie otwierana. Skrzyżowanie ul. Toszeckiej z Myśliwską i Pionierów również będzie czasowo zamykane, tak by umożliwić biegaczom bezpieczne pokonanie trasy.
 
Organizatorem imprezy jest UKS Kometa, Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych oraz GLIWICE BIEGAJĄ. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. 
(źródło: gliwice.eu)