WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.10.2018Cieszyn: Szczepienia przeciw grypie bezpłatne dla seniorów 65+

 

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie sezonowej dla mieszkańców Cieszyna, którzy ukończyli 65 lat

Grypa sezonowa jest szczególnie niebezpieczną chorobą dla ludzi starszych, może mieć ciężki przebieg i wiązać się z różnymi powikłaniem, prowadzącymi nawet do zgonów. Powikłania po grypie występują u około 6% chorych, natomiast w grupie osób powyżej 65 roku życia mogą pojawić się nawet u 30% chorych. Najskuteczniejszą metodą zapobiegania grypie i jej powikłaniom jest szczepienie ochronne. 


Z bezpłatnego programu szczepień przeciwko grypie sezonowej dla osób powyżej 65 roku życia, finansowanego z budżetu Gminy Cieszyn, w bieżącym roku może z niego skorzystać 700 osób. Szczepienia będą realizowane przez cztery cieszyńskie placówki opieki zdrowotnej, tj.: 
NZOZ „Medika”, ul. Tomanka 11 
NZOZ „Centrum Medyczne”, ul. Frysztacka 20 
NZOZ „Ubezpieczalnia” ul. Bielska 37 
NZOZ „Ośrodek Medycyny Ogólnej”, ul. Tomanka 11. 

W programie mogą uczestniczyć mieszkańcy którzy ukończyli 65 lat, mający stałe lub czasowe zameldowanie w Cieszynie. Chętni powinni jak najszybciej zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego w wymienionych wyżej przychodniach, w terminie do 15 grudnia 2018 r. Bezpłatne szczepienia realizowane są do wyczerpania limitu danej przychodni. Pacjenci zostaną przebadani przez lekarza i zaszczepieni dopiero po stwierdzeniu braku przeciwwskazań. 

 

Źródło: cieszyn.pl

 źródło fot.: pixabay