WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

31.10.2018Zmiany w organizacji ruchu przy gliwickich nekropoliach (31.10-04.11)

 
Już wkrótce wybierzemy się na cmentarze, by wspominać naszych bliskich. Przy nekropoliach zrobi się tłoczno. Warto zapoznać się z informacjami na temat planowanych zmian w organizacji ruchu.
 
Zmiany przy cmentarzu Centralnym
 
Przy cmentarzu Centralnym zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną już 31 października o godz. 17.00. Będą obowiązywać do 4 listopada, do godz. 21.00. Jak co roku wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Kozielskiej, od ul. Okulickiego do ronda im. Andersa, a w ciągu ul. Okulickiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Z ul. Kozielskiej będzie można skręcić tylko w prawo, w ul. Okulickiego. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Andersa i dalej do ronda im. Andersa i ul. Łabędzkiej.
 
– Odcinkiem bezpośrednio przy cmentarzu Centralnym (od ul. Okulickiego do ronda im. Andersa) poruszać się będą mogły tylko i wyłącznie autobusy PKS, KZK GOP i TAXI-BUS oraz pojazdy dostawcze do 3,5 ton. Ruch odbywać się będzie jednokierunkowo od ul. Okulickiego w stronę ronda im. Andersa. Ponadto 1 listopada wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kozielskiej z ul. Okulickiego – wylicza Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.
 
Kierowcy jadący od węzła DK 88 – Okulickiego będą mogli pozostawić samochód na parkingu przy centrum handlowym Arena lub na parkingu usytuowanym na tyłach cmentarza Centralnego. Dodatkowo, samochody pozostawić będzie można po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na ul. Okulickiego.
 
Zmiany przy cmentarzu św. Wojciecha
 
31 października zostaną wprowadzone zmiany w okolicy cmentarza przy ul. św. Wojciecha. Będą obowiązywały 4 listopada do godz. 21.00. Tam oraz na ul. Myśliwskiej, na odcinku od ul. Jałowcowej do ul. Toszeckiej, zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu. Dojazd do cmentarza będzie się odbywał od ul. Toszeckiej. Na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania. Jadący od DK 88 prowadzeni będą objazdem ulicami: św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Toszecką. Dla samochodów ciężarowych wytyczony zostanie przejazd DK 88 przez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.
 
Zmiany przy cmentarzu w Sośnicy
 
By ułatwić drogę do pobliskiego cmentarza przy ul. Cmentarnej w Sośnicy, od 29 października do 4 listopada ul. Reymonta będzie udostępniona zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Ruch samochodowy będzie odbywał się wahadłowo, natomiast ruch pieszych istniejącym chodnikiem. Przypominamy, że ze względu na konieczność przeprowadzenia remontu wiaduktu kolejowego nad ul. Reymonta wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Obowiązuje objazd, w Gliwicach ul. Sikorskiego i dalej DTŚ, a w Zabrzu ul. de Gaulle’a i Wolności. Według planów wykonawcy, w II połowie listopada remont wiaduktu wejdzie w kolejny etap, ale prawdopodobnie przywrócony zostanie ruch samochodowy i pieszy.
 
Na pozostałych cmentarzach komunalnych orgaznizacja ruchu się nie zmieni.
 
Cmentarz Lipowy
 
Uwaga, od 31 października do 4 listopada parking B przy stadionie miejskim (okolice cmentarza Lipowego) będzie ogólnodostępny. Wyjątkiem będzie 2 listopada, gdy Piast Gliwice będzie grał z Wisłą Kraków. W Dzień Zaduszny w godzinach od 14.00 do 22.00 z parkingu będą mogli korzystać wyłącznie kibice. Dojazd do parkingu B odbywa się ulicą Leśną.
 
Akcja Znicz
 
Jak co roku, w związku z dniem Wszystkich Świętych, gliwiccy policjanci i strażnicy miejscy uczestniczą w ogólnopolskiej Akcji Znicz. Mundurowi będą kierować ruchem w pobliżu nekropolii, a także dbać o nasze bezpieczeństwo. Na cmentarzach i w ich okolicy pojawią się patrole piesze.
 
(źródło: gliwice.eu)