WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

10.05.2018Międzynarodowy sukces drużyny z Gliwic

 
Best University Team! Taki tytuł zdobył SmartPower Team Politechnika Śląska podczas wyścigu Hydrogen Horizon Automotive Challenge H2AC World Final w niemieckim Chemnitz. Skonstruowany przez studentów gliwickiej uczelni zdalnie sterowany pojazd zapewnił młodym inżynierom kolejny międzynarodowy sukces!
 
Celem zawodów było zaprojektowanie oraz zbudowanie zdalnie sterowanego samochodu w skali 1:10, napędzanego za pośrednictwem hybrydowego układu zasilania, wykorzystującego baterie oraz ogniwo wodorowe. W trakcie sześciogodzinnego wyścigu zespoły miały za zadanie przejechanie jak największej liczby okrążeń przy jak najmniejszym zużyciu energii.
 
Gliwiccy studenci debiutowali na zawodach H2AC i pomimo kilku problemów udało im się zdobyć pierwsze miejsce w kategorii University.
 
 – Udział w zawodach World Final H2AC był wielkim wyzwaniem dla studentów z zespołu SmartPower Team, szczególnie, że jest to zupełnie nowy projekt, realizowany od niespełna pół roku. Pomimo początkowych problemów z układem napędowym i rosnącą stratą do pozostałych drużyn udało nam się jednak nadrobić niespełna dwugodzinne straty i wysunąć się na prowadzenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z uzyskanego wyniku – podkreśla opiekun zespołu Andrzej Jałowiecki z Wydziału Mechanicznego Technologicznego.
 
Taki początek tylko dodaje skrzydeł i chęci do dalszej pracy. Studenci już zaczynają prace nad kolejną wersją swojego bolidu – HyBat RCC. Na przełomie sierpnia i września zaprezentują go podczas kolejnego wyścigu, który tym razem odbędzie się w Los Angeles. 
(żródło: gliwice.eu)