WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

17.09.2018W Gliwicach wypięknieją 4 podwórka

Materiały budowlane o wartości niemal 50 tys. zł przekaże miasto czterem wspólnotom mieszkaniowym, które wzięły udział w konkursie „Przyjazne podwórko”. Dzięki wsparciu miasta powstaną dodatkowe przestrzenie rekreacyjne w Śródmieściu, Szobiszowicach i Ligocie Zabrskiej.

W pierwszej edycji organizowanego przez miasto konkursu „Przyjazne podwórko” wzięły udział cztery gliwickie wspólnoty mieszkaniowe. Wszystkie złożone wnioski zostały pozytywnie ocenione pod względem formalnym. Materiały budowlane i elementy małej architektury o łącznej wartości 49 114 zł trafią do wspólnot mieszkaniowych przy ul. Królowej Bony 3 i Dolnych Wałów 11, WM przy ul. Klonowej 1-11, Cichej 1-3 i Ceglarskiej 42-52, WM przy ul. Lipowej 47a oraz przy ul. Gorzołki 17.

Teren przy ul. Królowej Bony zostanie uporządkowany – pojawi się nowe oświetlenie i mała architektura: stojaki rowerowe, dwie ławki ze stołami piknikowymi, pergole i drewniany taras. Zieleń zostanie poddana rewitalizacji, w planach jest posadzenie miłorzębu, klonu zwyczajnego i cisu pospolitego. Na ten cel miasto przeznaczyło materiały o wartości 17 547 zł.

Przy ul. Gorzołki pojawią się ławki, stolik ogrodowy, stojaki rowerowe, donice i tuje. Materiały od miasta będą kosztowały 1 500 zł.

Przy ul. Klonowej zaplanowano doposażenie istniejącej infrastruktury o stół do ping-ponga, stół do gry w piłkarzyki, ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Zostaną też posadzone drzewa i krzewy. Na realizację tego zadania wspólnota otrzyma od miasta materiały o wartości 19 752 zł.

 Z kolei przy ul. Lipowej pojawią się chodniki i drogi dojazdowe, ławki, stół i stojaki rowerowe. Będzie też bardziej zielono – zostanie posadzony bukszpan, kosodrzewina i tuje. Materiały przekazane przez miasto na realizację zadania będą kosztowały 10 315 zł. 

Konkurs kierowany był do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz organizacji pozarządowych, kościołów i innych związków wyznaniowych posiadających osobowość prawną.

Przypominamy, że Miasto od lat organizuje też konkurs Gliwickie Place Zabaw, doposażający miejsca rekreacji małych gliwiczan.

(źródło: gliwice.eu)