WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.12.2018B-B: Studenci z "Otwartym sercem" na potrzeby hospicjum

 

Kiermasz na uczelni, zbiórki rzeczowe w szkołach, wolontariusze pomagający chorym. A teraz crowdfundingowa zbiórka w internecie. Studenci Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej w ramach projektu „OTWARTE SERCE” na rożne sposoby wspierają pacjentów bielskiego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w ich codziennym funkcjonowaniu. Projekt od początku do końca stworzyli studenci. Włączyli w niego kilkadziesiąt bielskich szkół, które zbierają pościel i środki czystości. Do Hospicjum zaniesie je czterdziestu wolontariuszy, którzy fachowo przeszkoleni zaczęli od 1 grudnia służbę chorym na hospicyjnych salach. Ale to wciąż za mało - mówi główna koordynatorka projektu, Angelika Wnętrzak z Samorządu Studentów AT-H – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: Otwarter%201.mp3

Studenci Rozpoczęli w internecie zbiórkę crowdfundingową „OTWARTE SERCE”. Chcą zebrać 10 tys. zł, na razie darczyńcy wpłacili niecałe 700 (stan na g. 10:30 – przyp.red.). Mówi Jan Wiatr z Samorządu Studentów AT-H w Bielsku – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: Otwarter%202.mp3

Każdy może zostać crowdfundingowym darczyńcą do 20 grudnia. Szczegóły na facebookowym fanpage’u „ Projekt Otwarte Serce”.