WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

25.05.2018Znamy zwycięzców Mistrzostw Śląska Ratowników Medycznych

 
Zespół Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie zwyciężył w zakończonych w piątek w Gliwicach trzydniowych X Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ratownictwie Medycznym.
 
Drugie miejsce zajęli reprezentanci Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, a trzecie – Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu.
 
"Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy znakomicie poradzili sobie z wymagającymi, często zaskakującymi zadaniami. O wynikach decydowały niekiedy ułamki punktów. Ratownicy udowodnili, że są świetnie przygotowani do pracy, stale się doszkalają i mają ponadprzeciętne umiejętności" - powiedział dyrektor organizującego zawody Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Artur Borowicz.
 
20 ekip konkursowych, pod bacznym okiem sędziów, wypełniało w wybranych punktach Gliwic konkursowe zadania. Musieli m. in. udzielić pomocy dziecku użądlonemu przez owada, przeprowadzić reanimację biegacza, który stracił przytomność po zakończeniu maratonu, a także pomóc pacjentowi po upadku. Na wykonanie każdego zadania było 10 minut. Sędziowie oceniali prawidłowość zastosowanych procedur, wiedzę medyczną i umiejętności ratowników. (PAP)
 
Radio CCM w miejscu ogłoszenia wyników, przeprowadziło wywiad ze zwycięzcami:
 
Plik dźwiękowy: M_W_radom_wygrani%20(1).mp3