WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

03.10.2018Szczyrk: 11 jednostek straży gasiło pożar domu

 


Jedenaście zastępów straży pożarnej gasiło dzisiejszej nocy pożar budynku mieszkalnego w Szczyrku. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Nie było osób poszkodowanych.

Pożar został zgłoszony o godzinie 22.20. Kiedy jednostki przybyły na miejsce zdarzenia, ogniem objęty był tył domu, poddasze użytkowe oraz połowa dachu. Budynek drewniany kryty papą dwie kondygnację wraz z poddaszem. Dwie osoby znajdujące się w domu, same opuściły budynek i przebywały w bezpiecznej strefie. Zespół ratownictwa medycznego przebadał domowników - nie stwierdzono obrażeń i konieczności przetransportowania do szpitala.

Równocześnie z prowadzoną akcją gaśniczą, dokonano rozbiórki poddasza celem likwidacji zarzewi ognia. Nadpalone elementy zostały wyrzucone i przelewane wodą na zewnątrz budynku. Po dojeździe na miejsce pogotowia energetycznego, z pobliskiego słupa energetycznego został odłączony kabel zasilający dom. Po ugaszeniu pożaru budynek przewietrzono i sprawdzono kamerą termowizyjną. Na miejscu pozostały dwa zastępy z OSP Szczyrk, celem dozorowania pogorzeliska do godzin porannych. Przyczyna pożaru nie została ustalona, dochodzenie prowadzi Policja.

Źródło: KP PSP w Bielsku-Białej