WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

08.08.2018Teatralna kradzież w Gliwicach. Kobieta straciła ponad 4 tys. zł

 
Glwickim stróżom prawa zgłoszono oszustwo popełnione dwa dni wcześniej… Późno. Cóż, najwyraźniej nie wszyscy wiedzą, że im wcześniejsze powiadomienie, tym większe szanse na schwytanie złoczyńców. Chronologia zdarzeń i zachowań bohaterów tej historii może dziwić. W centrum miasta dwaj mężczyźni odegrali scenkę przed kobietą, która właśnie opuściła bank. W wyniku zawiłej intrygi pokrzywdzona straciła 4400 zł.
 
Rzecz działa się w rejonie alei Przyjaźni w Gliwicach w poniedziałkowe przedpołudnie. 60-latka wypłaciła pieniądze w jednym z banków. Idąc już z gotówką, spostrzegła mężczyznę, który, dość ostentacyjnie, dał jej do zrozumienia, że znalazł zwitek dolarów. Po chwili pojawił się drugi, elegancki człowiek, lamentujący, że właśnie zgubił pieniądze i ktoś musiał je znaleźć – oskarżył o ich przywłaszczenie osoby znajdujące się na chodniku, wskazując gliwiczankę oraz „znalazcę”.
Rozpoczęło się swoiste przedstawienie. Dwaj oszuści tak zmanipulowali pokrzywdzoną, że ta, dobrowolnie, zgodziła się na sprawdzenie przez nich zawartości swojej torebki. Przeliczono banknoty, po czym włożono je z powrotem do torby kobiety – przynajmniej z takim przekonaniem 60-latka ruszyła w dalszą drogę. „Przedstawienie” zaś zakończyło się nagłą ucieczką „znalazcy”, w pościg za którym rzucił się „właściciel dolarów”.
Pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona, dopiero po kilkudziesięciu minutach, gdy próbowała dokonać wpłaty w innym banku.
 
Okazało się, że wracając do domu taksówką, gliwiczanka zauważyła oszustów – stali już na innej ulicy. Poinformowała nawet o tym fakcie taksówkarza, jednak ani ona, ani kierowca nie pomyśleli, że warto zawiadomić policję…Mało tego: 60-latka udała się na komisariat dopiero następnego dnia.
 
Teraz sprawą zajmują się detektywi z Wydziału Kryminalnego III Komisariatu Policji w Gliwicach. Apelujemy do osób, które posiadają przy sobie większą gotówkę, by nie wdawały się w historie, jak ta wyżej opisana. Ostrzegamy: oszuści cały czas modyfikują swoje metody, często improwizują, mają też zdolności manipulacyjne.
 
źródło: Policja GLIWICE, fot. pixabay.com