WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

17.07.2018Huk nad ranem! W Bielsku runął budynek

 


Około godziny czwartej nad ranem potężny huk wyrwał ze snu mieszkańców ul. Koziej na Osiedlu Sarni Stok w Bielsku-Białej. Z nieustalonych przyczyn zawalił się trzykondygnacyjny budynek osiedla deweloperskiego, który był w trakcie budowy. Na miejsce natychmiast przybyły wszystkie służby ratownicze. Na szczęście w nocy nikt tam nie pracował. Gruzowisko zostało przeszukane kamerami wziernikowymi, geofonami oraz dwukrotnie przez psy wyszkolone do szukania zasypanych osób z jednostki ratowniczej w Jastrzębiu-Zdroju. Strażacy po przybyciu zastali niewielki pożar w drugim budynku, z którego wynieśli gorącą butlę gazową. Starszy brygadier Grzegorz Pietras, wicekomendant miejski PSP w Bielsku potwierdza, że nie ma osób poszkodowanych – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: 1%20www.mp3

Plik dźwiękowy: 2%20www.mp3

Mimo to przeszukiwania gruzów potrwają jeszcze wiele godzin. Potem do akcji wjedzie ciężki sprzęt. Na miejscu katastrofy oprócz ratowników pracują rzeczoznawcy i grupa dochodzeniowo-śledcza Policji pod nadzorem prokuratora.

Okoliczni mieszkańcy mówią, że słyszeli dwukrotny huk. Czyżby wybuch? Przyczynę katastrofy wykaże śledztwo Policji, które musi uwzględnić każdą hipotezę. Wśród mieszkańców oraz pragnących zachować anonimowość wykwalifikowanych budowlańców pojawiły się pogłoski, że zawalenie nie jest dziełem przypadku, ale umyślnym działaniem. Zawalony budynek był oddzielony od sąsiedniej, bliźniaczej konstrukcji niewielką dylatacją. Budynek-bliźniak pozostał nietknięty, podczas gdy ten zawalony runął jak domek z kart, składając się niczym przy fachowym wyburzeniu. W listopadzie 2017 roku na budowie spłonęły koparka i spychacz, przy których znaleziono list: „Odejdźcie stąd! To pierwsze i ostatnie ostrzeżenie”.

Posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: mieszkancy(1).mp3

Plik dźwiękowy: 3%20siwadek.mp3

 

 

 

/Źródło: Tomasz Kosyk Radio CCM/