WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

28.09.2018W gliwickich Żernikach oddano do użytku nowy budynek Szkoły Podstawowej nr. 13

 
Świetlica, nowe sale i więcej przestrzeni dla uczniów. Z tego wszystkiego mogą już korzystać uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 im. Krystyny Bochenek w gliwickich Żernikach. Na terenie placówki powstał nowy budynek, w którym dzieci uczą się w komfortowych warunkach.
 
– Żerniki to prężnie rozwijająca się dzielnica, a co za tym idzie, przybywa uczniów w naszej szkole. Obecnie jest to już ponad 500 dzieci. Dlatego też uczniowie, rodzice i nauczyciele, wszyscy czekaliśmy na tę zmianę z utęsknieniem – mówiła na uroczystym otwarciu nowego budynku Mariola Bucher, dyrektor SP nr 13.
 
Pierwsze prace projektowe, oparte o wielowariantową koncepcję na etapie dyskusji o potencjalnej rozbudowie, rozpoczęły się już w 2015r. Miasto rozważało rozbudowę z powodu wzrostu liczby uczniów i przedszkolaków – również za sprawą reform oświatowych: najpierw sześciolatki poszły do szkół, następnie pojawił się obowiązek zapewnienia wszystkim dzieciom miejsc w przedszkolach, a także likwidacja gimnazjów i dodatkowe klasy 7 i 8. Ostateczny projekt nowego obiektu powstał w 2017 r., a prace budowlane rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku.
 
– Miasto jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej i dlatego mogliśmy sobie pozwolić na to, by w tak krótkim terminie zrealizować inwestycję na taką skalę, jak rozbudowa szkoły. Jest to też pokaz sprawności społeczności lokalnej. Szkołę budowała pani dyrektor ze swoim zespołem, z bardzo dobrym efektem – podkreśla prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz.
 
31 sierpnia inwestycja została zakończona. Powstał nowy obiekt o powierzchni 1127 m2. Połączono go z istniejącym budynkiem szkolnym i swoim charakterem mocno wpisuje się w otoczenie. Wewnątrz powstały szatnie, świetlica i sale lekcyjne dla uczniów klas 1-8 oraz pracownia fizyczna i chemiczna. Znalazło się tam też miejsce na małą salę gimnastyczną. Zadbano również o zagospodarowanie terenu wokół. Pojawiły się chodniki i trawniki. Całość dopełniło oświetlenie oraz ławki. Całkowity koszt inwestycji to 4 mln zł z miejskiego budżetu.
 
Ponadto w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego, w czasie wakacji, przy szkole powstał nowy plac zabaw dla przedszkolaków.
(źródło: gliwice.eu)