WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

20.03.2019B-B: 17 inhalatorów dla chorych dzieci - od młodzieży

Młodzież z bielskiego „Medyka” pokazała, że nieobca jest jej troska o innych i chęć działania na rzecz tych, którzy wsparcia potrzebują. Licealiści zorganizowali bowiem akcję, która przyniosła bardzo wymierną korzyść małym pacjentom Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej w ramach olimpiady przedsiębiorczości „Zwolnieni z teorii” uczestniczyli w projekcie społecznym „Medyk Dzieciom”. Nazwa projektu nie była przypadkowa gdyż z jednej strony VIII LO popularnie nazywane jest „Medykiem”, a z drugiej strony akcja miała wesprzeć chore dzieci leczone w bielskim Szpitalu Pediatrycznym. W ramach projektu „Medyk Dzieciom” uczniowie bielskiego liceum zorganizowali zbiórkę charytatywną na rzecz małych pacjentów, która miała miejsce zarówno w szkole jak i podczas Wieczoru Filmowego z „Medykiem” czy w trakcie rolkoteki w Luce Arenie. Efekt okazał się imponujący gdyż za zebrane pieniądze zakupiono 17 inhalatorów, które 18 marca przekazano Szpitalowi Pediatrycznemu.

- Inhalatory są jednym z ważniejszym elementów terapii u dzieci cierpiących na ostre infekcje górnych oraz dolnych dróg oddechowych. Zaletą inhalacji jest możliwość podania leku bezpośrednio do miejsca, które jest chore. Inhalacje umożliwiają podanie zarówno jednego leku jak i kilku leków łącznie oraz nawilżenie dróg oddechowych – mówi Donata Sawczuk, naczelna pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Warto dodać, że uczniowie VIII LO  przyszli do dziecięcej placówki medycznej nie tylko z zakupionymi za zebrane pieniądze inhalatorami ale także przynieśli uzyskane podczas tej samej akcji pluszaki, plastikowe zabawki, książki i artykuły papiernicze, która podarowali małym pacjentom, aby czas spędzany w szpitalu mijał im przyjemniej.


Źródło: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej