WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

17.10.2019B-B: Ciężarówki już tu nie wjadą? Ograniczenie tonażowe na wiadukcie nad ul. Kwiatkowskiego, który czeka gruntowna przebudowa

Największe pojazdy już nie wjadą do Bielska-Białej od Sarniego Stoku – zakaz wjazdu z Ronda Solidarności w ul. Kwiatkowskiego dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 30 ton, to efekt ekspertyzy wiaduktu drogowego nad torami linii kolejowej Katowice - Zwardoń. Lipcowe badanie techniczne wykazało, że eksploatowany od lat 70-ych, 250- metrowy obiekt  jest notorycznie przeciążony, ponieważ tą trasą dociera zaopatrzenie zakładów w całej północnej, przemysłowej części Bielska-Białej.

"Zakaz wjazdu najcięższych pojazdów to pierwszy krok ku remontowi wiaduktu. Drugim jest ogłoszenie przetargu na projekt."

– mówi dyr. Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku, Lubomir Zawierucha:

Plik dźwiękowy: Kos%20RAZ%20wiadukt.mp3

Nieprędko ruszą pierwsze prace przy szacowanej na dziesiątki milionów złotych inwestycji. Przetarg na projekt zostanie rozstrzygnięty do końca 2020 r.

Aż do odwołania będzie obowiązywał objazd dla pojazdów powyżej 30 t poprowadzony ulicami: Węglową, Katowicką, Chochołowską, Konwojową, Michała Grażyńskiego – w obu kierunkach.

Ponadto – jak informuje MZD w B-B - w najbliższym czasie, na skrzyżowaniu ulic: Warszawska, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Sarni Stok zostanie zainstalowana dodatkowa kamera, pozwalająca skutecznie egzekwować naruszanie przepisów wynikających z wprowadzonych ograniczeń przez uprawnione do tego służby.

 

Źródło: MZD w B-B, foto: Google Maps 

Wiadukt na ul. Kwiatkowskiego - widok od Ronda Ofiar Katynia