WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

01.03.2019B-B: Czworonożni policjanci z Polski i Czech ćwiczyli w Wiśle Małej

 

Przewodnicy psów służbowych z garnizonu bielskiego i Policji czeskiej w Karvinie wraz z psami służbowymi szkolili się wczoraj w Wiśle Małej. Czworonożni funkcjonariusze ćwiczyli między innymi tropienie, przeszukanie terenu za osobami zaginionymi oraz elementy z zakresu obrony przewodnika i pościgu za sprawcami przestępstw. Wszystko po to, aby jeszcze skuteczniej wykonywać swoją codzienną służbę.

Głównym celem ćwiczeń była wymiana doświadczeń w zakresie kynologii policyjnej i doskonalenie umiejętności współpracy w zakresie prowadzenia poszukiwań oraz zatrzymywania osób. Te cykliczne szkolenia mają na celu nie tylko podniesienie sprawności psów służbowych, ale są także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przewodnikami i podpatrzenia, jak pracują ich koledzy zza południowej granicy.

W bielskiej jednostce w Regionalnym Zespole Przewodników Psów Służbowych służbę pełni 7 przewodników psów służbowych, którzy opiekują się 9 psami służbowymi, w tym szkolonymi do wykrywania materiałów wybuchowych i narkotyków.

 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej