WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

21.06.2019B-B: Placówka Straży Granicznej przy Komorowickiej. Tu zaroi się od rekrutów.

Blisko 30 nowych funkcjonariuszy planuje przyjąć do służby Śląski Oddział Straży Granicznej. Nowi pogranicznicy zasilą placówki w Opolu, Raciborzu, Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej i na lotnisku w Pyrzowicach. Ale droga od cywila do ciemnozielonego munduru nie jest usłana różami...

Kandydaci na pograniczników muszą wykazać się komunikatywnością, kreatywnością, dyscypliną i odpornością na stres. Muszą legitymować się wyłącznie polskim obywatelstwem, niekaralnością i nieposzlakowaną opinią oraz posiadać co najmniej średnie wykształcenie i uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Rekrutacja przebiega w dwóch etapach; po rozmowie kwalifikacyjnej i badaniu psychologicznym, kandydaci muszą zdać test sprawnościowy, egzamin z wiedzy ogólnej języka obcego oraz przejść badania lekarskie. Nowi funkcjonariusze na początek zarobią 3200 zł na rękę i mogą liczyć na dodatki mieszkaniowe, trzynastą pensję, dopłatę do wypoczynku i emeryturę po 25 latach służby.

Nabór do Straży Granicznej rozpoczyna się w środę, 26 czerwca ,w siedzibie placówki w Bielsku-Białej przy ulicy Komorowickiej 164. Kandydaci mogą składać dokumenty w godzinach od 10:00 do 14:00.

 

Źródło: Wydział Kadr i Szkolenia ŚlOSG