WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

19.05.2019Trzecia w Bielsku, pierwsza miejska. Bielsko-Biała uruchomiło publiczną stację ładowania pojazdów elektrycznych.


W Bielsku-Białej od soboty działa miejska, publiczna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Dwustanowiskowa stacja umożliwia ładowanie prądem zmiennym o mocy 22 i 43 kilowatów. Dodatkowo wyświetla komunikaty i reklamy na kolorowym wyświetlaczu. Mieści się przy hotelu pod Dębowcem na terenie spółki ZIAD. Uroczystemu otwarciu trzeciej w Bielsku-Białej, ale pierwszej ufundowanej przez miasto stacji towarzyszył piknik pod hasłem „Elektromobilność w praktyce”, na którym wielu bielszczan, korzystając z pięknej pogody, mogło przejechać się elektrycznymi pojazdami – samochodami wiodących marek, skuterami, quadami, rowerami oraz ekologicznymi, drewnianymi deskorolkami. Mówi Prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: kos%20DWA%20elektromobil.mp3

Stacja, kosztująca na wolnym rynku ok. 30 tys zł,  została wydzierżawiona od producenta. Do końca roku miasto Bielsko-Biała w przestrzeni publicznej zamierza udostępnić sto ogólnodostępnych punktów ładowania elektropojazdów.