WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.02.2019B-B: Śpiący złodziejaszek

Powiedzonko mówi: „Nie śpij, bo cię okradną”. W tej sytuacji mogłoby brzmieć: „Nie śpij, bo cię…zamkną”. A już na pewno – nie kradnij…

Beztroski włamywacz próbował okraść lokal przy bielskiej ul. Cyniarskiej. Wybił szybę w oknie, skradł z kasy 200 zł i... uciął sobie drzemkę. Z błogiego odpoczynku wybudził go właściciel i policjanci z bielskiej „jedynki”, którzy odzyskali skradzioną przez niego gotówkę. Zatrzymany jest już po zarzutach. Grozi mu teraz do 10 lat za kratami.

Włamywacz wybił szybę w oknie i przedostał się do baru. Splądrował wnętrze i skradł z kasy 200 zł, a następnie na dobre zasnął. Właściciela lokalu postawił na nogach alarm, który uruchomił włamywacz. O zdarzeniu natychmiast powiadomił on policjantów. Wspólnie ze stróżami prawa wybudził włamywacza z błogiego snu. Mundurowi odzyskali skradzioną przez sprawcę gotówkę. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz do 10 lat więzienia. Z własnej kieszeni będzie też musiał uregulować szkody w wysokości 600 zł, do których doprowadził w wyniku wybicia szyby.

 

Źródło: KMP w Bielsku-Białej; foto: pixabay