WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

14.02.2019B-B: Pod katedrą już nie zaparkujesz...

 

Katedra otoczona wianuszkiem parkujących aut, które z trudem mijając się na wąskiej uliczce stają pod samymi drzwiami – ten widok zniknie z panoramy Bielska-Białej. I to w przeciągu kilku najbliższych dni.


Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, „likwidacja 21 miejsc postojowych na placu przed Katedrą jest konieczna i podyktowana potrzebą ochrony przeciwpożarowej obiektu i zwiększenia bezpieczeństwa ruchu pieszych”. Parkujące na placu przed katedrą i wokół niej auta nie raz blokowały dojazd karetek pogotowia czy innych służb na starówkę. W zamian MZD oferuje podobnej pojemności parking w rejonie ul. Cieszyńskiej i Kopernika, między budynkiem sądu a Studiem Filmów Rysunkowych, poszerzony niedawno o dodatkowy plac dzięki wyburzeniu i utwardzeniu powierzchni sąsiedniej posesji.
Różnica?
250 m. Tyle będą musieli przejść pieszo uczestnicy kościelnych nabożeństw, którzy dotąd podjeżdżali dosłownie pod drzwi katedry.

Aktualnie trwa wymiana oznakowania, kierowcy w tym rejonie powinni zwracać uwagę na nowe znaki drogowe zmieniające organizację ruchu wokół katedry.


Źródło: MZD w Bielsku-Białej

  Auta pod katedrą - ten widok przechodzi do historii

 


Likwidację parkingu pod katedrą ma zrekompensować kierowcom nowy plac na parkingu przy SFR, oddalony od katedry ok. 250 m