WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

02.10.2019Istebna w Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce

Pomysł zaczerpnięto z Francji. Ma promować unikatowe piękno małych zakątków Polski, ukrytych przed zgiełkiem miast. Pierwszych dziesięć miejscowości odebrało certyfikaty uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce. W gronie tym znalazła się także Istebna. Certyfikat  nadany przez Stowarzyszenie Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi potwierdzający przynależność wsi Istebna do Sieci Najciekawszych Wsi odebrała Wójt Gminy – Łucja Michałekz rąk  prezesa PSORW, Marka Chmielewskiego:

Plik dźwiękowy: chmielewski.mp3

W Istebnej trwa trzydniowa konferencja w ramach projektu "Na drodze do odkryć - oficjalny start Sieci Najciekawszych Wsi" dofinansowanego ze środków Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich.

W ramach przyznanego certyfikatu Sieci Najciekawszych Wsi, każda z wiosek musiała wyznaczyć szlak spacerowy charakterystyczny dla miejscowości wraz z miejscami udostępnienia. W Istebnej nosi on tytuł: Siła tradycji. Na wołoskim szlaku i Mówi Aneta Legierska, Kierownik Promocji Gminy Istebna:

Plik dźwiękowy: Legierska.mp3

Istebniański  szlak wyrusza z centrum Istebnej przez Dziedzinę do Kurnej Chaty, następnie do Zbyszka Wałacha na Wywóz i dalej na Złoty Groń, by ze szczytu wrócić polną droga na Kubale i do Centrum.

 

Foto: UG w Istebnej