WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

11.03.2019Podbeskidzie. Trwa usuwanie szkód po wichurach

 

Południowa część województwa wciąż walczy ze skutkami huraganu. Nie kursują pociągi. Z uwagi na dużą liczbę drzew powalonych na tory kolejowe i sieci trakcyjne Od Pszczyny do Katowic oraz od Żywca do Zwardonia jeżdżą tylko bezpośrednie autobusy zastępcze. Udrożniona została nieprzejezdna nocą droga krajowa nr 1 Tychy – Pszczyna - o 5-tej nad ranem strażacy zakończyli usuwanie powalonych drzew tarasujących oba pasy ruchu.

W ten weekend w Beskidach porywisty wiatr wiał z prędkością od 80 do nawet 110 km na godzinę Jak podaje straż pożarna – na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Za to na większości beskidzkich dróg kierowcy mogą jeszcze napotkać połamane gałęzie utrudniające przejazd. W powiecie cieszyńskim strażacy wyjeżdżali około 80 razy. wiatr zerwał dachy znad czterech budynków. Na Żywiecczyźnie tych interwencji było ok. 70-ciu, głównie do wiatrołomów i nielicznych częściowo uszkodzonych dachów.

Kolej kursuje jedynie na trasie Żywiec – Pszczyna, na pozostałych odcinkach torów na całym południu województwa jeżdżą autobusy zastępcze. Na drogach powiatów pszczyńskiego, bielskiego, żywieckiego, cieszyńskiego i żorskiego.

 

Fot. poglądowa, źródło: depositphotos.com