WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.05.2019Ustroń: Majówka z "FAScynującym Światem dziecka" z Radiem CCM! Oj, dzieje się...!

Nie tylko zabawa, ale i szczytny cel przyświeca Majówce z Fundacją „FAScynujący Świat Dziecka”, która właśnie odbywa się na Rynku w Ustroniu. Od godziny 10:00 na dzieci czekają zjeżdżalnie, stoiska pokazowe grup rekonstrukcyjnych, mini dyskoteka, występy wokalno-taneczne na scenie oraz gry i zabawy z nagrodami. Dorosłych, na bezpłatne porady psychologiczno-pedagogiczne, zapraszają specjaliści w opiece nad dziećmi z syndromem FAS. Na czym on polega - mówi prezes Fundacji Fascynujący Świat Dziecka z Goleszowa, Janusz Morawiec - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: Kos_FAScynujacy%20Ustron.mp3

Okazuje się, że ta mało znana, wrodzona dysfunkcja wciąż bywa tematem tabu w szkołach i w rodzinach i niewiele o niej wiemy, a taki piknik jest jedną z nielicznych okazji, by przełamać lęk i wstyd przed FAS – z którym borykają się rodzice, dziadkowie, sąsiedzi i nauczyciele dzieci z FAS -  cudownych, chociaż wymagające specjalnego podejścia. Z uczestnikami Majówki „FAScynujący świat dziecka” w Ustroniu spotkał się nasz reporter Tomasz Kosyk – oto, co mu powiedzieli:

Plik dźwiękowy: kos_FAS%20DWA%20obrazek%20z%20impr.mp3

[Aktualizacja g. 16:30]

Za nami siłowanie na rękę kobiet, prowadzone przez Mistrzynię świata w tej dziedzinie, Marię Juroszek z Cieszyna, pokazy judo i walki wręcz. Pogoda sprzyja, warto przyjść na Rynek o 19:00 – gwoździem programu będzie występ Kabaretu K2.

Radio CCM jest patronem medialnym imprezy.
.Barbara i Janusz Morawcowie, założyciele Fundacji, prezentują maskotkę Majówki

 


.