WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.06.2019Wilkowice: Nowy posterunek Policji

 

W Wilkowicach koło Bielska-Białej brakowało  posterunku policji  z prawdziwego zdarzenia. Funkcjonariusze dzielili lokal z Urzędem Gminy. Wybudowany w ciągu dwóch lat nowoczesny budynek posterunku, został wczoraj oficjalnie otwarty.

 

Po komendzie w Bielsku, komisariacie w Szczyrku - posterunek w Wilkowicach to trzecia nowa placówka Policji oddana do użytku w ostatnim roku  - mówi inspektor Krzysztof Herzyk, komendant miejski Policji w Bielsku-Białej -  posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: wilko%20herzyk.mp3

Odległość między starym a nowym posterunkiem to kilkadziesiąt kroków, ale dla policjantów i wilkowiczan to krok w XXI wiek. Mają teraz do dyspozycji energooszczędny budynek pasywny o kubaturze 700 metrów sześciennych, z fotowoltaiką, wentylacją z odzyskiem ciepła i gazowym ogrzewaniem. Na 240 m kwadratowych, oprócz biur, są szatnie z prysznicami, garaż na dwa wozy służbowe i przede wszystkim - doskonała strefa recepcyjna, która zapewnia interesantom, w tym ofiarom przestępstw, wygodę i dyskrecję - mówi wicekomendant wojewódzki Policji w Katowicach, inspektor Piotr Kucia - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: wilko%20kucia.mp3

Budowa pochłonęła niemal półtora miliona złotych przy 115 tys zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz udziale gminy Wilkowice, która nieodpłatnie przekazała działkę i dołożyła 200 tys. zł - mówi wójt Wilkowic, Janusz Zemanek - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: wilko%20wojt.mp3

Na  posterunku służy siedmiu policjantów: kierownik, dwóch dzielnicowych oraz czteroosobowy zespół patrolowy obsługujący Wilkowice, Bystrą i Meszną. Posterunek  podlega komisariatowi w Szczyrku.