WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

28.05.2019Istebna: futbol... na bosaka! Buty - dla dzieci w Afryce.

 

W turnieju pod nazwą „Zagubione buty” zagrać może każdy, ale tytułem wpisowego zostawia swoje obuwie. Może być używane, ale w dobrym stanie, ponieważ pojedzie do Afryki. W najbliższą niedzielę, w Istebnej, już piąta odsłona piłki nożnej na bosaka.

Turniej „Zagubione buty” rozgrywa się na maleńkich boiskach - o wymiarach 4 x 8 m. Grają trzyosobowe drużyny o dowolnym składzie, nie liczy się wiek ani płeć - zdarza się, że dziadkowie grają razem z wnuczkami. W 5-minutowych meczach nie ma zamiany stron i przerw, nie ma nawet arbitra - wszystkie wątpliwości rozstrzygają sami gracze, bo w turnieju nie liczą się gole, ale radość z gry. No i buty się liczą. Na końcu  - mówi  prezes zarządu Keepers Foundation z Istebnej, Marek Dragosz – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: www%20zagu1.mp3

„Zagubione buty” już piąty raz towarzyszą dorocznemu festynowi Leśny Dzień Dziecka Gminnego Ośrodek Kultury w Istebnej. Dochód z odbywających się w trakcie meczów loterii, konkursów i licytacji, przeznaczono na leczenie i rehabilitację Justynki - ciężko chorego dziecka z Jaworzynki. Fanty na loterię przekazali m.in. znani aktorzy, rajdowiec Krzysztof Hołowczyc. I nie tylko on – mówi Marek Dragosz – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: www%20zagu2.mp3

Amfiteatr Pod Skocznią w Istebnej czeka na bosych piłkarzy w niedzielę ,2 czerwca o 12:00. Na kibiców czekają potrawy z grilla, „dmuchańce” dla dzieci i występy muzyczne.

Fundacja Keepers Foundation na stałe wspiera 60 ośrodków we wszystkich krajach Czarnego Lądu - sprzętem sportowym, odzieżą, przyborami szkolnymi i medykamentami.

 

 

Foto: arch. UG w Istebnej, KKS „Wisła” Skoczów