WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

26.06.2019Bielsko wymienia "kopciuchy na ekoczyściuchy"

Bielsko-Biała wymienia kopciuchy na eko-czyściuchy w ramach budżetu obywatelskiego. Z puli 750 tys. zł udało się rozpisać 3 przetargi wykonawcze na łączną kwotę 660 tys zł na wymianę pieców na niskoemisyjne kotły grzewcze w 22 mieszkaniach komunalnych, których najemcy zgłosili początkiem roku pisemny wniosek o wymianę węglowych pieców. Po fazie projektów, kosztorysów i formalności przyszedł czas na realizację prac. Zainteresowanie akcją było ogromne, bo za wymianę lokatorzy nie zapłacą ani grosza. Z przebadanych wniosków powstała baza danych o niemal 200 kwaterach, w których trzeba wymienić ogrzewanie. Większość czeka na liście rezerwowej, ale liczba 22-óch realizacji nie jest wcale ostateczna. Jako pierwsze wytypowaliśmy mieszkania, gdzie wymiana jest najkosztowniejsza i najpotrzebniejsza - mówi Ireneusz Kiecak, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: kos%20DWA%20Kopciuchy%20na%20ekoczysciuchy.mp3

Prace potrwają od jednego do dwóch miesięcy i – jak zapewnia ZGM – przed kolejnym sezonem grzewczym zakończą się we wszystkich przewidywanych dwudziestu dwóch lokalizacjach.

W budżecie Bielska-Białej na lata 2020 i 2021 ma znaleźć się po 1 mln zł rocznie na kolejne projekty walki z niską emisją w mieście.