WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.11.2019Centrum Przesiadkowe w Pszczynie - już czynne

Na otwarcie Centrum Przesiadkowego przy dworcu PKP w Pszczynie mieszkańcy czekali od lat. Wspólna inwestycja powiatu i gminy – nowoczesny obiekt za prawie 45 mln zł – właśnie oddano do użytku.

                                          

Budynek z poczekalnią, sanitariatami oraz zadaszona wiata przystankowa z elektronicznymi tablicami systemu informacji i sześcioma stanowiskami odjazdów autobusów 14. linii. Przy tym darmowy parking samochodowy i rowerowy dla 200 pojazdów oraz rozchodzące się promieniście na całe miasto ścieżki rowerowe. Tak wygląda zrealizowany projekt Centrum Przesiadkowego w Pszczynie przy ul. Sokoła. Mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol:

Plik dźwiękowy: skrobol.mp3

A jeszcze niedawno była tu połatana, nierówna ulica i ruiny przedwojennych schronów. Przypomina o tym wyeksponowany, ozdobny fragment schronu przed budynkiem centrum. Budowa Centrum trwała 16 miesięcy. Na budynek i przebudowę ulicy Sokoła pieniądze wyłożył powiat. To 18 mln zł przy 15-milionowym dofinansowaniu unijnym – mówi starosta pszczyński, Barbara Bandoła:

Plik dźwiękowy: bandola.mp3

Miasto kończy jeszcze budowę 20. km tras rowerowych i dwóch mniejszych centrów przesiadkowych - w Piasku i Wiśle Wielkiej, które powstaną wiosną.