WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

25.02.2019Nie jest dobrze w gliwickim Oplu!

motoryzacja.interia.pl
 
Prawie dwukrotnie spadła produkcja w Oplu w Gliwicach. A co za tym idzie wiele ludzi straciło pracę. 
"Zakład dostosowuje wielkość produkcji do popytu na rynku" - tłumaczy Agnieszka Brania z Gliwickiego Opla.
 
 
Plik dźwiękowy: JB_opel.mp3
 
Opel ograniczając zatrudnienie nie przedłużył umów czasowych. Pozostali pracownicy mogli odejść dobrowonie. Zostały im zaproponowane niezwykle korzystane warunki finansowe w pakiecie tak zwanych "dobrowolnych odejść". Odbyły się trzy tury programu, z których skorzystało blisko 700 osób.
 
Opel Manufacturing Poland to część europejskiej spółki Opel, która w 2017 roku została przejęta od amerykańskiego General Motors przez francuską grupę PSA, właściciela marek Citroen i Peugeot. W listopadzie 2017 roku nowy właściciel przedstawił plan dla Opla pod nazwą PACE!, zakładający m.in. utrzymanie wszystkich europejskich zakładów tej firmy, poprawę jej konkurencyjności oraz wzmocnienie pozycji rynkowej i osiągnięcie prognozowanych zysków.
 
W marcu 2018 roku Grupa PSA potwierdziła, że w 2019 r. rozpocznie wytwarzanie silników benzynowych PureTech w należącej do Opla fabryce w Tychach, gdzie od kilku lat nie była prowadzona produkcja. Tyska fabryka przygotowała się do jej uruchomienia - zmodernizowano infrastrukturę zakładu, powiększono powierzchnię produkcyjną, całkowicie wymieniono maszyny i urządzenia.