WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

11.04.2019Porządki przedświąteczne na gliwickich placach zabaw i skwerach!

UM Gliwice
Trwają wielkie porządki przedświąteczne na skwerach i placach zabaw. W Gliwicach można spotkać pracowników Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, wykonujących prace porządkowe na terenach zielonych. Co zmieni się w przestrzeni miejskiej?
 
Trwa renowacja zniszczonych po zimie trawników, wydeptanych i rozjeżdżonych przez samochody, sadzone są drzewa i krzewy (m.in. na placu zabaw przy ul. Jagiellonki, przy ul. Kłodnickiej i przy ul. Tuwima). Prowadzone są prace porządkowe, m.in. zbieranie i wywóz śmieci, grabienie liści i zamiatanie alejek.
 
W całym mieście pracownicy MZUK odnowili i zamontowali 119 ławek, m.in. przy alei Sikornik i na placu Rzeźniczym.
 
Na skwerze przy ul. Narutowicza w Łabędach pojawi się już wkrótce trójelementowy zestaw do wspinaczki miejskiej dla dzieci i nastolatków, wyposażony w profesjonalne uchwyty. Inwestycja będzie kosztować 44 tys. zł i zostanie zrealizowana przez MZUK.
 
Co więcej, trwa wymiana piasku w piaskownicach na placach zabaw zarządzanych przez MZUK. Dodatkowo na bieżąco sprawdzany jest stan techniczny urządzeń zabawowych.
 
Jeszcze przed świętami będzie można podziwiać działającą fontannę przed Urzędem Miejskim, Neptuna na Rynku oraz Chłopca z Łabędziem na skwerze Dessau. Przed 1 maja uruchomiony zostanie wodotrysk na placu Piłsudskiego, a chwilę później – na placu Krakowskim, przy Radiostacji i przy Zameczku Piastowskim. Do parku Szwajcaria wróci fontanna, która pojawiła się po raz pierwszy w ubiegłym roku.