WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

09.01.2019Rudze/Oświęcim: Bocian nie chciał do Afryki...

 

Biały bocian w środku zimy! To nie żart! Kierowcy przejeżdżający przez miejscowość Rudze koło Oświęcimia przecierali oczy ze zdumienia na widok dorodnego bociana, który zamiast odlecieć do ciepłych krajów, przechadzał się po ośnieżonym polach.

Jak informuje Urzędu Miejskiego w Zatorze, na terenie której znajduje się miejscowość Rudze, losem boćka zaniepokoili się mieszkańcy. Próbowali schwytać go i przekazać do ośrodka rehabilitacji zwierząt. Bezskutecznie. Bocian jest zdrowy i sprawnie się przemieszcza wykonując krótkie przeloty po okolicy. urzędnicy zasięgnęli więc opinii weterynarzy z której wynika że jeśli ptak nie jest okaleczony i potrafi się poruszać nie należy za wszelką cenę chwytać go i umieszczać go w zamknięciu. Jak w zimowych warunkach bocian znajduje pożywienie i schronienie i dlaczego zamiast ciepłych krajów wybrał zimne Rudze – sam zainteresowany nie zdradza...

Ornitolodzy od lat obserwują pojedyncze przypadki prób przezimowania przez bociany zarówno osłabione i okaleczone, jak i zdrowe. Każdą taką sytuację należy zgłosić do służb weterynaryjnych, które sprawdzą, czy ptak nie wymaga pomocy człowieka.


Źródło: UM w Zatorze