WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

28.05.2019Zginęło troje ludzi. Tragiczny epilog wielkiej wody w Beskidach. Ku przestrodze.

Wielka woda na Podbeskidziu powoli opada, jednak – mimo że pogotowie przeciwpowodziowe odwołano w piątek - rzeki nadal są śmiertelnie niebezpieczne. Utonęły w nich 3 osoby.

42 letni mieszkaniec Koniakowa wyszedł z domu w sobotę. W niedzielę nad ranem jego ciało wyłowiono z potoku w Wiśle. Prokurator zarządził sekcję zwłok, wstępnie ustalono że ta śmierć nie nosi znamion przestępstwa.

Również w niedzielę przed południem, w Ustroniu, n progu rzecznym niedaleko ulicy Kuźniczej, doszło do tragedii. 62 latek z Jastrzębia Zdroju lekceważąc silny nurt rzeki i ostrzeżenia towarzyszącej mu kobiety, chciał przejść na druga stronę. Prąd wciągnął go pod wodospad. Wyłowili go strażacy. Mimo długie walki o życie, lekarz stwierdził zgon.

Ostatnia tragedia rozegrała się  w rejonie trzech wodospadów w Drogomyślu, przy ulicy Wierzbina. 30-latka weszła do wody po piłkę. Porwała ją rzeka. Na ratunek kobiecie skoczył je 29-letni znajomy, ale prąd był zbyt silny. Dopiero kilkaset metrów dalej, kobietę wyciągnął z rzeki mieszkaniec Ochab. Natychmiast sam zaczął resuscytację, podjętą przez przybyłą na ratunek karetkę. Mimo wysiłków pogotowia, 30-latki nie odratowano.

Policjanci ostrzegają przed lekceważeniem skutków ostatnich powodzi. Prąd w rzekach nadal jest bardzo silny, a brzegi podmyte i grząskie. W zmienionym przez powódź dnie czyhają uskoki, głębiny i wiry wodne.

 

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie