WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

01.10.2019Rusza akcja społeczna "Spotkajmy się w pracy"

Podczas akcji "Spotkajmy się w pracy" osoby publiczne będą pracować z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w ich miejscach pracy.  

 
"Spotkajmy się w pracy"  to akcja która ma na celu wsparcie osób niepełnosprawnych w podejmowaniu pracy. Poprzez pokazanie, że osoby niepełnosprawne intelektualnie mogą pracować na stanowiskach pracy, tam gdzie pracują  osoby w pełni sprawne.  Na co dzień  osobom niepełnosprawnym w odnalezieniu się na rynku pracy pomaga "Centrum Dzwoni" z Bytomia, które jest również organizatorem akcji. Podczas akcji "Spotkajmy się w pracy" będziemy chcieli zmienić myślenie o niepełnosprawności - Mówi Magdalena Pióro kierownik stowarzyszenia "Centrum Dzwoni".
 
Plik dźwiękowy: mm_centrum.mp3
 
W akcji wezmą udział osoby znane publicznie m.in. zespół Frele czy Roman Polko - Generał dywizji Wojska Polskiego. Przez symboliczną godzinę wraz z niepełnosprawnymi Izabela Domogała  - Członek Zarządu Województwa Śląskiego będzie pracować jako pomoc kuchenna. Prezydent  Bytomia i Wojewoda Ślaski będą składać pudełka kartonowe a Marta Żmuda -Trzebiatowska, ambasadorka akcji, będzie pracować w kawiarni.
 
Plik dźwiękowy: mm_ambasador.mp3
 
Akcja "Spotkajmy się w pracy" jest częścią kampanii "Normalnie się pracuje", promującej zatrudnienie osób niepełnosprawnych intelektualnie.