WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

10.04.2019Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej w Gliwicach!

Politechnika Śląska

Politechnika Śląska po raz kolejny otworzy swoje podwoje dla maturzystów już w najbliższy czwartek, 11 kwietnia. Podczas Dnia Otwartego, połączonego z akcją „Dziewczyny na Politechniki”, uczniowie szkół średnich będą mieli szansę zapoznać się z pełną ofertą dydaktyczną uczelni, poznać zasady rekrutacji na studia, a także zwiedzić uczelniane laboratoria. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach, natomiast o godz. 11.45 wystartuje widowiskowy „Bieg w kasku” wokół Centrum Nowych Technologii.

Podczas Dnia Otwartego na maturzystów będą czekali przedstawiciele wszystkich wydziałów Politechniki Śląskiej, a także członkowie studenckich kół naukowych prezentujący efekty swoich prac, m.in. innowacyjne bolidy czy drony. Dodatkowo uczniowie będą mogli spotkać się z przedstawicielami firm z branży IT. Jak co roku uczniowie będą mogli również zwiedzić laboratoria i sale wykładowe interesujących ich wydziałów, a także porozmawiać ze studentami i wykładowcami.

Tego samego dnia w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki!” zostanie również zorganizowany specjalnie dla pań „Bieg w kasku” wokół Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej. Start o godz. 11.45. Dla najlepszych przyszłych inżynierek przygotowano atrakcyjne nagrody. W ubiegłym roku w biegu na Politechnice Śląskiej wzięło udział prawie 200 dziewczyn – najwięcej w Polsce.

Akcja „Dziewczyny na Politechniki!” jest organizowana w całym kraju od 12 lat wspólnie przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” oraz Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Jej głównym celem jest przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych.