WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.11.2019CBŚP rozbiło gang porywaczy dla okupu. Na trop wpadli śledczy z Bielska-Białej

 


Centralne Biuro Śledcze Policji z Katowic rozbiło gang, planujący porwanie dla okupu mieszkańca Małopolski. Na trop uzbrojonych i niebezpiecznych przestępców wpadli funkcjonariusze Wydziału CBŚP z Bielska-Białej.

Jak ustalili policyjni śledczy, mózgiem całej operacji był Artur G. To on wynajął dom w jednym z małopolskich powiatów i zajął się logistyką. „Brudna robotę” mieli wykonać Dariusz L. i Tomasz B. pseudonim „Kadafi” –  poszukiwani listami gończymi gangsterzy z kujawsko-pomorskiego, Na obu ciążą wyroki kilkunastu lat więzienia, za obrót narkotykami, stręczycielstwo i rozboje. Precyzyjnie namierzeni przez policyjnych wywiadowców, wszyscy trzej gangsterzy zostali zatrzymani jednocześnie na Podkarpaciu i w Małopolsce. Do akcji wkroczyli uzbrojeni po zęby funkcjonariusze CBŚP z Katowic oraz Centralnego Pododdział Kontrterrorystycznego Policji, którzy znaleźli przy bandytach: kominiarki, maski, rękawiczki, paralizatory, sprzęt elektroniczny, opaski zaciskowe oraz broń palną, noże i siekierę.

Wszyscy trzej podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji, sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Źródło: CBŚP