WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

17.01.2019Rowery elektryczne dla Poczty Polskiej! Czy taka forma transportu ułatwi pracę pocztowcom?

BMZ Polska
 
Rowery elektryczne doskonale sprawdzają się zarówno w miastach, jak i terenie. Pomagają przejechać sprawnie najtrudniejsze odcinki i znacząco zmniejszają wysiłek fizyczny. Testowe rowery elektryczne dla Poczty mają za zadanie ułatwić pracę listonoszy. Będą służyć do przewozu listów i mniejszych paczek, dając większy komfort pracy pocztowcom. Te żółte pojazdy z kilkoma bocznymi koszami na torby z przesyłkami, wyposażone odpowiednio do zimowej aury, eksploatowane będą przez najbliższe miesiące. 
 
Przekazanie rowerów do testów nastąpi 21/01/2019 w placówce Poczty Polskie, w Gliwicach.  Przekazywane rowery to specjalnie zaprojektowany model Nuntius 1.0 (z łacińskiego posłaniec, ten który zwiastuje) zasilane baterią PRECURSOR, dzięki której wysiłek związany z jazdą może zostać zredukowany nawet o 80 procent. To w znaczący stopniu zwiększa komfort wykonywanej pracy. Możliwy zasięg na jednym ładowaniu to nawet 150 km, uzależniony jest m.in. od wagi rowerzysty, pokonywanej trasy, ilości przewożonych przesyłek, a także od pojemności baterii, co pokazuje jak ważnym elementem całego systemu jest właśnie litowo-jonowy akumulator 
 
Elektryczne rowery będą testowane w codziennej pracy przez listonoszy, a ich wynik pozwoli na dopasowanie roweru do wymagań listonoszy, tak aby finalny projekt roweru uwzględniał wszystkie ich potrzeby. O szczegółach Zdzisław Madeja BMZ Polska:

Plik dźwiękowy: JB_rowery2.mp3